Atrapy kamer: Jak levně oklamat zloděje?

Atrapy kamer

Jak levně a účinně oklamat zloděje?

Zlodějské řemeslo je staré snad jako lidstvo samo. Dlouhoprstí neobcházejí ani české ulice, obchody, či domácnosti. Říkáte si, že Vám se to nemůže stát. Abyste však nezůstaly nemile překvapeni, pojistěte se nejméně nákladnou zabezpečovací formou, oklamte svého vetřelce!

Vhodné umístění atrapy kamer, spolu s dalšími zabezpečovacími prvky může pomoci odradit zloděje a odehnat nezvaných návštěvníků.

České krádeže a vloupání

Když se zrovna podíváte z okna, zřejmě neuvidíte právě vyskakujíciho mužíka v kukle ze sousedova balkonu. To však ovšem neznamená, že krádeže a vloupání se u nás nedějí. Podle serveru Česko v datech, se v roce 2016 v průměru stala obětí vloupání každá 125. domácnost, což zrovna není zanedbatelné číslo. Přestože se čeští zloději od roku 2013 polepšily ve vloupáních téměř o dvě třetiny, za poslední rok se u nás podle projektu mapakriminality.cz vyloupilo přes 21151 obchodních, bytových nebo domovních objektů.

Průměrná škoda spůsobená vloupáním do českých domácností je 40.000 Kč.

t046-03-e1557215314126 Atrapy kamer: Jak levně oklamat zloděje?

Největší počet tvoří obvykle vloupání do rodinných obydlí a do obchodů. Příležitost vykradení se nabízí i u nehlídaných chat a opuštěných chalup, a to zejména mimo letní sezónu.

t046-04-e1557215749836 Atrapy kamer: Jak levně oklamat zloděje?

Krádeže vloupáním za rok 2018

Obezřetnost se vyplácí i ve Vaší práci, či na veřejných prostranstvích. Problémy s krádežemi mají nejvíc obchodní a dodavatelské řetězce. Zlodějskému řemeslu se nevěnují pouze zloději, ale příležitost a nenápadnost využívají i samotní zaměstnanci a to až v 39% z celkových napáchaných škod.

Jak levně zajistit svůj pozemek proti zlodějům?

Způsobů zabezpečení objektů samozřejmě existuje celá řada. Pokud však nechcete investovat do nákladného systému alarmu nebo komplexního kamerového bezpečnostního systému, instalace věrohodné atrapy kamer je pro Vás pravděpodobně tou správnou volbou. Podle ČTK, viditelný systém kamerového zabezpečení, nebo alarm odradí v průměru 60% potencionálních zlodějů.

 

Doporučujeme:

Pokud vybavíte pozemek alespoň jednou WI-FI reálnou kamerou s několika atrapami a tabulkami upozorňujícími na přítomnost bezpečnostního systému, získáte velmi účinný systém dálkového sledování, zabezpečení a výstrahy.

Jak si správně vybrat?

Při koupi imitace kamery byste v první řadě měli dbát na její realistický vzhled, nerozeznatelný od skutečné kamery. Atrapa by měla být doplněna o červenou LED blikající diodu, která vyvolá dojem funkčnosti nahrávání a odradí i nočních vetřelců. Vyšší modely atrap mají instalováno pohybové PIR čidlo a blesk. Při zjištění pohybu osoby vyšle záblesk, který je viditelný i ve dne. Tím kamera dává jasný signál, že pořizuje i fotografie. Kamery doplněné solárním článkem jsou výhodné jak z hlediska provozních nákladů, tak jistoty funkce. Nabíjecí baterie solárních kamer mají každý den nový samonabíjecí cyklus.

 

Výhody atrapy kamer:

  • Cenová dostupnost
  • Snadná instalace
  • Odradí potencionální zloděje

TIP: Nezapomeňte svůj falešný sledovací systém doplnit o výstražné tabulky upozorňující na přítomnost kamer pro lepší viditelnost a efektivnost.

Jak atrapu vhodně umístit?

Abyste zlodějům skutečně prošli rozum dbejte na správné umístění atrapy tak, aby byla jasně viditelná. Neumísťujte imitaci oproti sousedům, ale na místa, kde reálně hrozí neoprávněný vstup na pozemek. Tedy umístěte maketu ke dveřim, oknům, ke sklepu a garáži.

Venkovní prostory zabezpečte atrapami z vodotěsného materiálu, odolnému proti dešti a jiným povětrnostním podmínkám. U obyčejné atrapy totiž může dojít ke srážení vlhkosti v prostoru baterií vlivem náhlých změn teplot a funkčnost diody se tak může poškodit.

Související produkty

AB TECH 4 SE SOLÁRNÍM ČLÁNKEM

AB-tech-4-270x300 Atrapy kamer: Jak levně oklamat zloděje?
AB-tech-4-2-270x300 Atrapy kamer: Jak levně oklamat zloděje?
AB-tech-4-4-270x300 Atrapy kamer: Jak levně oklamat zloděje?

ATRAPA KAMERY AB TECH 4 SE SOLÁRNÍM ČLÁNKEM

+ 2 baterie, venkovní

NOVINKA

CENA BEZ DPH: 166.04 Kč

TRAIVA s.r.o

Dokonalá atrapa venkovní kamery s blikající LED diodou. Bezobslužný provoz bez výměny baterií. Solární článek zajištuje nabíjení baterii (2 x AA nabíjecí baterie v ceně) i při zamračené obloze. Tento systém Vám ušetří starosti s výměnou a sháněnín baterií a také nemalé peníze. Je dokonale utěsněna proti dešti a k nerozeznání od opravdové (ve shodných obalech jsou na trhu pravé kamery).

SIGNUS AK TECH SOLAR

AK-12-SIGNUS-300x240 Atrapy kamer: Jak levně oklamat zloděje?

ATRAPA KAMERY SIGNUS AK TECH SOLAR

s PIR čidlem a IR světlem

SLEVA

PŮVODNÍ CENA: 173.99 Kč

CENA BEZ DPH: 168.92 Kč

TRAIVA s.r.o

Tento model venkovní atrapy kamery se solárním napájením a obalem z ABS plastu je nepropracovanějším výrobkem řady. Imitace přísvitových diod, blikající LED a dokonalý vodotěsný obal ji předurčuje pro použití i do těžkých podmínek. Solární panel postačuje k dobíjení baterií, pokud je kamera umístěna na přímém slunčním světle.

AB TECH 3

AB-tech-3-226x300 Atrapy kamer: Jak levně oklamat zloděje?

ATRAPA BEZPEČNOSTNÍ KAMERY AB TECH 3

SLEVA

venkovní

PŮVODNÍ CENA: 123.60 Kč

CENA BEZ DPH: 98.35 Kč

TRAIVA s.r.o

Dokonalá atrapa venkovní kamery s blikající LED diodou. Na 2 tužkové baterie vydrží blikat několik měsíců. Je dokonale utěsněna proti dešti a k nerozeznání od opravdové (ve shodných obalech jsou na trhu pravé kamery).

AK-03 STROPNÍ

AK-03STROPNI20191-300x300 Atrapy kamer: Jak levně oklamat zloděje?

ATRAPA KAMERY AK-03 STROPNÍ

CENA BEZ DPH: 47.38 Kč

TRAIVA s.r.o

Kameru lze ji umístit do vnitřního i venkovního prostředí (na místo bez přímého vlivu povětrnostních podmínek). Kamera má obal shodný s pravou kamerou a červenou blikající kontrolku. To vše činí tuto maketu nerozeznatelnou od pravé kamery.

Kdo jsme?

Firma Traiva s.r.o. (založena 1997) spojuje praxi bezpečnosti práce, BOZP a PO s výrobky pro bezpečnost a programy pro BOZP a PO.

Kontakt

TRAIVA s. r. o.

Pohraniční 104
703 00 Ostrava

Mobil: 604 266 813 nebo pevná linka 596 123 556
Email: info@traiva.cz

Přidat komentář