Fotoluminiscenční produkty pro vaše bezpečí i kreativitu

Výrobky s reflexními prvky známe asi všichni, víme však, co znamená fotoluminiscenční a kde všude najdou tyto produkty uplatnění?

Fotoluminiscenční znamená tedy svítící po nasvícení, tj. naakumulováním denním či umělým světlem.

Rozlišují se tyto fotoluminiscenční materiály: pigmenty, štěrk a oblázky, písky, příměsi do plastů, PVC desky a vinyly. Nejrozšířenější využití najdete při dopravním a bezpečnostním značení. Nejuniverzálnější řadou fotoluminiscenčních pigmentů jsou pigmenty na bázi kovů alkalických zemin hlinitanu, které se vyznačují vysokou svítivostí a dlouhou dobou vyzařování. Používají se pro nátěry, nástřiky, inkousty, plasty, keramiku, sklo, textilie, atd. Jak vidíte, možnosti využití fotoluminiscence je v podstatě nekonečné, my vás nyní seznámíme s několika vybranými FTL produkty …

SVÍTÍCÍ RÁMEČEK POD VYPÍNAČ

Svítící samolepicí fólie pod vypínač s dlouhým dosvitem. Po nasvícení denním nebo umělým světlem vydrží svítit až 12 hodin. Tato svítící fólie vám usnadní orientaci v prostoru a hlavně zajistí dětem jejich bezpečné noční toulky.

ramecek1-300x300 Fotoluminiscenční produkty pro vaše bezpečí i kreativitu
ramecek2-300x300 Fotoluminiscenční produkty pro vaše bezpečí i kreativitu
NÁRAMEK SIGNUS PARACORD

Je měkký a příjemný na dotek se zajímavým designem, který zaujme na první pohled. Vhodný ke každodennímu nošení na rozdíl od plastových reflexních pásků. Výjimečný módní doplněk upletený z padákové šňůry s unikátními vlastnostmi. Je reflexním a zároveň fotoluminiscenčním prvkem například pro pohyb chodců na silnici za snížené viditelnosti nebo nalezení osoby ve tmě, v případě nouze získáte rozpletením náramku 3 metry padákové šňůry o nosnosti 150 kg.

naramek-300x200 Fotoluminiscenční produkty pro vaše bezpečí i kreativitu
FOTOLUMINISCENČNÍ REFLEXNÍ PÁSKA

Technologie kombinující fotoluminiscenční a reflexní vrstvy umožňuje pásce světlo jak vyzařovat, tak jej i odrážet. Výsledkem je silný odrazový efekt při přímém dopadu světla a následné vyzařování v setmělém prostředí.

Pás může být našit na textilie či přichycen na nejrůznější objekty.

paska-300x225 Fotoluminiscenční produkty pro vaše bezpečí i kreativitu
BEZPEČNOSTNÍ FOTOLUMINISCENČNÍ TABULKY/SAMOLEPKY

Pro značení únikových cest bez nouzového osvětlení jsou předepsány fotoluminiscenční tabulky. Tabulky a samolepící fólie GlowStar o svítivosti 100 mcd/m2 (po 10 min od nasvícení) a 800 mcd/m2  (po 1 min) překračují svou svítivostí normu 2,5 násobně. Vyrábíme také fotoluminiscenční tabulky o svítivosti až 2000 mcd/m2 určené zejména pro tunely, lodě a vrtné plošiny. Zakázkově vám vyrobíme tabuli až do rozměru 1,5 x 3 m.

sipka-1-300x150 Fotoluminiscenční produkty pro vaše bezpečí i kreativitu
SVÍTÍCÍ AKRYLOVÁ BARVA LUMISAFE™ HI-GLOW

Vysoce svítivé fotoluminiscenční barvy s dosvitem až 12 hodin (bílá, žlutá, červená, zelená, modrá, oranžová), které využijete nejen pro hobby účely, ale také pro svou bezpečnost natřením vypínačů, lampiček nebo prostoru kolem klik u dveří. Barvy lze spolu smíchat pro dosažení požadovaného odstínu. Dají se používat stejně jako běžné akrylátové barvy, jsou vodou ředitelné. Mohou se nanášet na stěny, kov, dřevo, tkaniny, beton apod. Snadno se aplikuje válečkem, štětcem nebo stříkáním.

Přednosti těchto barev:
- 100% neškodné světelné záření ve vlnových délkách běžného světla
- nulová emise těkavých organických sloučenin
- mimořádná odolnost proti UV záření
- pružnost a tvrdost, která odolává popraskání nebo poškrábání nátěru při aplikaci na tuhé nebo nepevné plochy
- když se voda odpaří, nátěr se stává kompaktní plastovou vrstvou

barva1-1-300x210 Fotoluminiscenční produkty pro vaše bezpečí i kreativitu
barva2-300x210 Fotoluminiscenční produkty pro vaše bezpečí i kreativitu

Přidat komentář